ייעוץ וליווי עסקי שיזניק את העסק/חברה שלך מחדש!

רוצה להזניק את העסק שלך לאותם מקומות שחלמת בתחילת דרכך העסקית, או לעמוד באתגרים העסקיים שבעלי העניין הציבו בפנייך?

תוך כדי תהליך האבחון, הייעוץ והליווי, אתה והעסק שלך חוזרים לצמוח. ביחד נגשים לך ולבעלי העניין את החלום. 

המומחיות שלי היא הקניית כלים ושיטות ניהול אשר מתבססים על ניסיון עשיר של שנים רבות בפיתוח עסקי ואסטרטגי, כולל הובלת שינויים עסקיים, מיצוב מחדש ויישום תכניות אסטרטגיות לצמיחה.  

רוצה לדעת אם הייעוץ והליווי זה הדבר שאתה והעסק צריכים בדיוק עכשיו?

אם העסק עומד בפני יישום תכנית אסטרטגית חדשה

ביחד נתרגם את ההמלצות והכיוונים האסטרטגיים לתכנית עבודה רב שנתית. יחד נבצע רה-ארגון של מבנה ותהליכים בחברה, לרבות מיצוב מחדש בהתאם ליעדי התכנית האסטרטגית.

נבנה תקציב לשנה הראשונה ברמה החודשית שיענה על הצרכים גם בטווח הארוך, ונשלים במיסוד תהליכי בקרה של ביצוע מול תכנון להבטחת העמידה ביעדי התקציב בפרט, והתכנית האסטרטגית בכלל. 

 

אם אתה יודע שצריך להתאים או/ו לשדרג את העסק שלך לעידן הדיגיטלי ואתה לא בדיוק יודע היכן להתחיל

אתר אינטרנט, בלוג, דף עסקי במדיות החברתיות, רשימת דיוור, פרסום אורגני/ממומן. מה נכון לי בנקודת הזמן הזאת, כמה זה עולה, מה קודם? איך מתחילים? נתחיל בסקירה ובהבנה של הנכסים הדיגיטליים הבסיסיים שכמעט כל עסק חייב שיהיה לו, והנדרשים לך לצורך ביצוע מעבר/שדרוג מוצלח לעידן הדיגיטלי בהתאם ליכולות הקיימות והצרכים של העסק כיום.

 

  

אם אתה מרגיש שהחלום של העסק/חברה מתרחק ממך

נבחן מחדש ונדייק את החזון והייעוד שהצבת לעסק, נבדוק יחדיו האם כל הנפשות הפועלות מזדהות עם ופועלות בהתאם לערכים עליהם ביססת את החלום. נחפש כיווני צמיחה משלימים וחדשים, שיבטיחו התקדמות למימוש החזון.

אם קשה לך לראות תמונה רחבה ובהירה של מצב העסק שלך כיום

באמצעות מתודולוגיה וכלים לאבחון עסקי, נבצע אבחון ונתעד את הטעון שיפור, נתעדף משימות, נאתר פתרונות ונגבש תוכנית ביצוע אפקטיבית לשיפור שרידותו, ביסוסו והמשך צמיחתו של העסק.

אם לאחרונה אתה עובד קשה ואתה או/ו בעלי עניין לא מרוצים מספיק מהתוצאות

נבצע ניתוח עיסוקים שלך ושל כל מי שאמור לסייע לך בתפקודו של העסק, נמצא דרכים להקטנת העומס האישי, תוך כדי ביזור סמכויות וריכוז מאמץ כדי לעמוד ביעדי החברה.

אם אתה מרגיש שהזמן שלך לא מנוהל באופן אפקטיבי

לא קל לנהל עסק מצליח וליהנות בו זמנית מפירות ההצלחה ובעיקר מפנאי מספק ומתגמל לך ולמשפחתך. נרענן את העקרונות לניהול זמן ומשימות יעילים, נתעדף מחדש ונתמקד בחשוב ודחוף, תתרגל טיפול בהסחות דעת ודחיינות.

 אם אתה חווה גידול מהיר במכירות ולא יודע איך לפתח ולבסס את התמיכה התפעולית בתהליך הצמיחה 

מצבך נהדר! כולנו רוצים להיות שם. יחד עם זאת, במצב זה ובמקרים רבים העסק מגיע לאובדן דרך. אז מה עושים? נבנה תוכנית לשידרוג מבוקר של התשתיות הארגוניות, הניהוליות והטכנולוגיות לצורך תמיכה בתהליך צמיחה מואץ.

אם ההכנסה החודשית שלך מהעסק אינה עונה על צרכיך

לוקח זמן לבנות עסק מניב, לחצי התקציב בבית לא תמיד מאפשרים לאורך זמן ויתור על תרומתך לכלכלת הבית, לחצים ומתחים מצד בן/ת הזוג לא מחזקים את מערכת היחסים והתמיכה לה אתה זקוק בניהול יעיל של העסק. מה עושים? מוותרים/דוחים את מימוש החלום? לא בהכרח! נעבוד יחדיו על איתור פתרונות לאיזון תקציבי.

אם צצו לעסק מתחרים חדשים ואתה לא מצליח להתמודד איתם

נחקור האם ולאן השוק זז, מאפיינים של המתחרים החדשים, נקודות התורפה שלהם. נחדד את הבידול והמסרים ליתרונות של העסק בתחרות מולם, נבדוק באיזה שלב במחזור החיים נמצאים השרותים והמוצרים, ואולי ניאלץ להיפרד מחלק מהם, לתמחר מחדש אחרים ו/או להיכנס לפיתוח מוצרים חדשים.

 אם הרווח לפני מס לא מספק אותך או/ו את מועצת המנהלים/בעלי העניין

נסקור את סל המוצרים והשרותים של העסק, נוותר על או נתמחר מחדש מוצרים/שרותים לא ריווחיים, נמנף ונרחיב את מקורות ההכנסה המניבים יותר ואף נבחן פיתוח מקורות הכנסה חדשים.

 אם אתה לא מצליח להתאים את רמת ההוצאות להכנסות

רמת מכירות לא מספקת, הוצאות משתנות/רווח גולמי נמוך, הוצאות קבועות גבוהות, הפסדים מצטברים, לחץ של בעלי עניין, מנהל הבנק פחות נחמד. מה עושים? בונים תוכנית התייעלות שתתבסס תחילה על קיצוץ בהוצאות ומעבר לאיזון בטווח המיידי. נבצע בחינה מחדש של המוצרים/שרותים קיימים, בחינה מחדש ושיפור תהליך השיווק והמכירות, ואם נדרש גם פיתוח מוצרים משלימים וחדשים לטווח הבינוני והארוך.

 אם אתה מרגיש לא בנוח להתעסק בכספים ועדיין אין באפשרותך לגייס מנהל כספים לעסק

בעיה מוכרת ואופיינית של לא מעט בעלי עסקים ומנכ"לים, שמעדיפים להתעסק במה שהם יודעים ואוהבים, וכשזה מגיע לתימחור נכון, גבייה בזמן בקרה תקופתית של רמת ההכנסות, ההוצאות ורווח הם פשוט הולכים לאיבוד. אז מה נעשה? אעזור לך להתגבר על אמונות מגבילות וחוסמות בכל מה שקשור לעולם הכספים, תלמד להיעזר ביחסים ומדדים פיננסיים בסיסיים שיעזרו לך להבין ולהגיב למצבים בעייתיים שיכולים להכשיל את העסק, תלמד להציב אתגרים ויעדים פיננסיים שיובילו להמשך צמיחה של העסק ובבוא הזמן אעזור לך לגייס איש כספים בהתאם לצרכים של העסק.

אם יחסי העבודה שלך עם הסובבים אותך (בעלי עניין, שותפים, עובדים, ספקים ולקוחות) מקשים עליך לקדם את העסק

יש לך חילוקי דעות עם השותפים, קשיים בתקשורת עם עובדים מסויימים, ניגוד אינטרסים עם הספקים שלך ואולי גם לקוחות שלא באים לך בטוב? אתה לא לבד. אלו חלק מהאתגרים בניהול עסק. יחד נמצא דרכים להתמודד ולפתור את רוב הבעיות שמעכבות המשך צמיחה של העסק.

אם לא קל לך לגייס לקוחות חדשים

תהליך השיווק לא עונה על צרכי העסק? היקף המכירות לא מתרומם? אתה לא מצליח לבדל את העסק ולהעביר את המסרים שיניעו לקוחות פוטנציאליים להתעניין במה שיש לך להציע? אם זה המצב, נסקור את התהליכים הקיימים, נלמד מה השוק צריך, מה המתחרים שלך עושים, נעבוד על מסרים ברורים יותר, נאמץ תהליכי שיווק ומתודולוגיית מכירות מתאימים יותר למוצרים והשרותים שאתה והעסק שלך מספקים.

אם חלה הרעה ברמת שימור הלקוחות וקצב הנטישה גבר לאחרונה

בכל עסק קיימת רמת נטישה טבעית של לקוחות קיימים. אך מה עושים כשמתברר שקצב והיקף הנטישה גובר? נבחן אם רמת השרות משרתת את רמת שביעות הרצון של לקוחותיך, ננסה להבין מה השתבש, נלמד האם המוצר/שרות הגיע לסוף דרכו, נחקור האם צצו מוצרים מתחרים בשוק.

עם מה תצא בתום תקופת האבחון, הייעוץ והליווי?

  • תתחיל ליהנות מפירות ההצלחה, יהיו לך יותר שפע, כסף, פנאי וזמן איכות לך וליקיריך.

  • תהיה לך סקירה עסקית מדוייקת של מצב העסק כיום, לשימוש שוטף והצגה בפני בעלי עניין.

  • יעמוד לרשותך דו"ח אבחון מפורט, שיצביע על החולשות, חוזקות, איומים והזדמנויות בעסק.

  • רשימת המלצות אופרטיביות, דיגיטליות ואסטרטגיות שיתורגמו לתכנית עבודה מפורטת לטווח המיידי, הקצר, הבינוני והארוך.

  • תהיה לך רשימת משימות מתועדפות שאתה תגדיר להמשך שימור שרידותו וצמיחתו של העסק שלך.

  • המון ידע, מידע וכלים ניהוליים לשימוש מיידי ועתידי שיסייעו לך בהמשך תחזוקו והצלחתו של העסק שלך לאורך זמן.

  • תעבור לעסוק בעיקר בנושאים שחשובים לך, אותם אתה אוהב במיוחד ולא במה שאמרו לך בעבר שנכון לך לעשות.

  • תכיר ותעריך יותר את היכולות האישיות שלך, תשנה אמונות מגבילות וחוסמות, לא תפסיק לדבר ולהתגאות בעשייה שלך

לקוחות מספרים

היקף האבחון, הייעוץ והליווי יוגדרו בהתאם לצרכי העסק, לאחר פגישת היכרות.