לקוחות מספרים

בית הספר לשחייה TI

Total Immersion או בקיצור TI, הינו בית הספר הגדול בעולם לשחייה, המלמד חתירה על פי שיטת לימוד ייחודית. ל TI פריסה כלל עולמית ומיליוני תלמידים בכל שנה, המשיגים תוצאות מרהיבות במים.
TI ישראל הוא המרכז הגדול ביותר במדינה עם 30 סניפים פרוסים ברחבי הארץ, ו-5000 תלמידים מבוגרים, אלפי ילדים ומאות מתאמנים בשנה.

גדי כץ, המייסד והבעלים של חברת TI

"סיון ליוה אותנו 7 שנים ובזכותו הרבה דברים טובים קרו לנו – יש לו הרבה קבלות בהצלחה שלנו."

סיון הגיע וקודם כל עשה צילום תמונת מצב, על מנת לראות איך הכל עובד ברמה התפעולית ומה הם הרווחים.

בהמשך, הגדרנו יעדים, בנינו תקציב שנתי, ואלו הפכו להיות סוג של תנ"ך עבורנו.

כבר בהתחלה סיון הבין איפה נקודות התורפה שלנו כחברה ואיפה צווארי הבקבוק. אנחנו חברת צמיחה בסדרי גודל גדולים. בחברה כזו שמים את התשתית להבין מה לעשות, לתכנן ברמת התלמיד והמקום הבודד, ולראות שזה אפשרי. זה בעצם מה שהוא עשה – הוא עזר לנו לייצב מערכת שיכולה לגדול בסביבה שהיא כל הזמן משתנה. לפני הליווי של סיון הסברנו למה אי אפשר לעשות את זה ולאחר מכן, ראינו שאפשר.

וזו בדיוק התרומה הגדולה שלו אלינו.

לפעמים יש לנו מתאמנים שבאים לאימונים ועושים רק כי מישהו אומר להם לעשות. כשיש לך מישהו שכותב לך אימון אתה מנטרל את כוח הרצון שלך ופשוט עושה. ובעצם סיוון עשה איתנו את אותו הדבר – הוא פשוט אמר לנו מה עושים. הייעוץ ותהליך הליווי של סיון מתאימים גם לאנשי עסקים מנוסים שחושבים שהם כבר יודעים. אני הגעתי עם ידע וניסיון ניהולי אבל סיון יודע להיות על הרצף שבין לשקף לך את הדברים שאתה לא מסוגל או רוצה לראות, לבין פשוט להגיד לך מה לעשות. 7 שנים סיון ליווה אותנו ובזכותו הרבה דברים טובים קרו לנו. זו תקופה ארוכה ויש לו הרבה קבלות בהצלחה שלנו.

לימור, מנכ"ל חברת TI

"סיון לימד אותי בעצם את כל מה שאני יודעת! בזכותו החברה גדלה והכפילה את עצמה בכל שנתיים."

את סיון הכרתי עוד בעבודתי הקודמת בתחום הכושר ועם כניסתי לתפקיד המנכ"לית ב TI גייסתי את סיון לכוחותיי כיועץ של החברה. סיון שימש לי כמנטור וכיועץ אישי עסקי, והמטרה הראשונית שלנו הייתה לעשות סדר בכל ההתנהלות הפיננסית של החברה ולהקפיץ אותה לשלב הבא, וכך היה!

סיון הגיע לחברה וקודם כל עשה אבחון עסקי, בדק את הפעילות שלנו ואת נהלי העבודה, בדק את הספרים, למד את המוצרים שלנו ואת דרכי העבודה. הכנו תקציב, רווח והפסד, תכנון מול ביצוע. סיון עזר לנו לייצר שת"פים עסקיים באמצעות מודלים רלוונטים. סיון הוביל אותנו לפיתוח מוצרים ושרותים חדשים במסגרת תוכנית אסטרטגית רב שנתית, להמשך צמיחה והגדלת שורת ההכנסות והרווח, והכל תוך כדי התייעלות מתמשכת.

קצרה היריעה מלתאר עד כמה תרם לי תהליך הליווי של סיון! סיון לימד אותי בעצם את כל מה שאני יודעת! הוא ליווה אותי באופן אישי ותמך בי לאורך כל הדרך. סיון ידע להצביע על הבעיות וסייע במציאת פתרון. החברה גדלה במשך השנים ולמעשה בזכות עזרתו של סיון, הכפלנו את עצמנו כל שנתיים.
מחברה קטנה של 5 סניפים, הגענו לחברה בינונית שמונה 30 סניפים בכל הארץ עם 5,000 תלמידים חדשים בשנה ועוד מאות מנויים.
שידרגנו את המוצרים שלנו והפכנו אותם לרווחיים הרבה יותר, קידמנו את כל מערך השיווק והמכירות שלנו, הקמנו מחלקת שירות ומוקד מכירות מפואר. עשינו אפיון מחדש לכל המחלקות שלנו והתייעלנו משמעותית. בנינו מודלים מתוחכמים שמאפשרים לנו היום לדעת בדיוק מה קורה בכל רגע נתון בחברה ומשמשים אותנו ככלי תכנוני.
סיון נתן לי ארגז כלים ארגוני וניהולי – וזה פרייסלס!

מגנוליה – רשת תכשיטים

תומר רייזברג - מנכ"ל מגנוליה

"סיון הוא אחד כזה שיודע לקחת עסקים בקשיים, לצלול לתוך התזרים, עם בעלי המניות והבנק, ומשם הוא מתחיל לגעת איתך בדברים שאתה צריך לגעת, גם אם עד עכשיו כמנהל, נמנעת".

סיון הגיע אלינו דרך קרן מרקסטון כדי לתת ייעוץ לחברה. בשלב ראשון הוא עשה עבודת מיפוי ושיקוף של המצב העסקי בחברה, אשר סוכמה והוצגה כסקירה עסקית מדוייקת למועצת המנהלים. בהמשך סיון ביצע אבחון יסודי ומקיף, כולל הסקת מסקנות והמלצות לשיפורים בהיבטים התפעוליים, והמלצות לכיוונים אסטרטגיים להמשך צמיחה. יחד קבענו מה יהיו מנועי הצמיחה החדשים של החברה.

גיבשנו תוכנית בנושא זכיינות בחו"ל שלא הגיעה לשלב המימוש ופעילות דיגיטלית של החברה, כולל בניית אתר eCommerce שעובד מצוין. סיון היה זה שליווה את צוות ההקמה, הן ברמה האסטרטגית והן ברמה האופרטיבית, ובהמשך סייע וליווה את תהליך ההטמעה בכל החברה.

סיון ואני עבדנו בצמידות מאד גדולה. הוא משקיע שעות רבות כולל נסיעות לחו"ל, "מפשיל שרוולים כשצריך" ויודע להביא יועצים מתאימים מתחומים ספציפיים, ולתת ייעוץ גם למועצת המנהלים.

סיון מגיע עם הרבה ניסיון כיועץ. כמנהל, תמיד טוב לשמוע מישהו מחוץ לארגון, וסיון הוא אחד כזה שיודע לקחת עסקים בקשיים, לצלול לתוך התזרים, עם בעלי המניות והבנק, ומשם הוא מתחיל לגעת איתך בדברים שאתה צריך לגעת, גם אם עד עכשיו כמנהל, נמנעת.

גלזר הדרכה

 הארגון המוביל והמצליח בישראל להכשרת אנשים במסחר אלקטרוני ויזמות אונליין.
 
 

יעל גלזר וישעיהו ריב, מייסדים ובעלים של חברת גלזר הדרכה בע"מ.

"עבודת האבחון והיעוץ מקיפה, מעמיקה, ומובלת על ידי חתירה לא מתפשרת לתוצאות, וסיון מסור כפי שעוד לא ראינו…"

כבעלי עסק שגדלו באופן עצמאי בתוך העולם של העסקים הקטנים-בינוניים, למדנו בעשרים אצבעות את הדרך לקדם עסק מוביל בשוק תחרותי. גדלנו יפה משך כמה שנים, בעזרת שאפתנות וחריצות רבה, והפכנו לשחקן מרכזי בתחומנו.

לאחר תקופה ממושכת של גדילה מואצת ביותר, בה הגענו לשיאי מכירות בקנה מידה שלא הכרנו קודם, באה תקופה של קשיים שונים. המשכנו להיאבק ופגשנו יועצים שונים.

רק לאחר כישלונות חוזרים, ראינו שאותם יועצים מחזיקים בחלק קטן מדי של התמונה  – האחד יועץ כלכלי שלא מבין בגדילה עסקית – ידע לייעץ לנו לגייס כסף, אך לא מה לעשות איתו. יועץ אחר ידע ליזום צעדים מבריקים בשיווק, אך לא להוביל אליהם באופן מתודי וכו'. ובעוד שהם ייעצו, אנחנו ספגנו הפסדים. לא פשוט.

ואז פגשנו את סיון, וכללי המשחק השתנו.

מתודת העבודה אחרת לגמרי – נתחיל בזה שיש מתודה שמיושמת בדבקות, יש תהליכים סדורים שמתבצעים באופן שיטתי, עקבי ומתמיד, שבאים מעולם העסקים הגדולים, שאותו לא הכרנו.

הייעוץ והליווי של סיון מתבצע במקביל ותוך כדי תהליך אבחון יסודי ומקיף שמתבסס על מתודולוגיית "Re Start Up" ועוסק בכל ההבטים הנהוליים, העסקיים והאסטרטגיים –  ניהול כללי, כספים, שיווק, תפעול, מכירה. את כולם אנחנו מכירים עכשיו על בוריים, ממקום של הבנה, תרגול ועשיה.

למדנו איך מנהלים חברה מא׳ ועד ת׳ ברמה של חברה ציבורית, ולראשונה הבנו איך החברה נראית ברמה המספרית, מה החברה צריכה כדי לגדול, בנינו תקציב עם יעדים ברורים, וכתבנו תוכנית עבודה מסודרת לאיך ממשיכים מכאן.

רשת מכוני פילאטיס על פי דליה מנטבר

ביה"ס להכשרת מדריכי פילאטיס – מכשירים ומזרן, ורשת מכוני פילאטיס בפריסה ארצית, לצורך הפצת פילאטיס מכשירים על פי דליה מנטבר כדרך חיים לקהל הרחב.

דליה מנטבר- רשת מכוני פילאטיס על פי דליה מנטבר

"סיון הוא אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בהיסטוריה העסקית שלי".

את סיון אני מכירה שנים. יום אחד, ישבתי ושטחתי בפניו את בעיותיי בעסק. התברר לי שהוא בדיוק התחיל לייעץ גם לבתי עסק קטנים, כחלק ממיזם חדש ושאני מתאימה לפרופיל שהוא מחפש. הזמנתי אותו לסטודיו, דיברנו, ראינו שמתחבר לנו, וכבר מהטיפים הראשונים שנתן לי ורמת השיקוף שלו ראיתי שההסתכלות שלו על דברים מאד מדויקת, וזה מה שאני הכי צריכה.

בשלב הראשון, סיון אמר שהוא צריך לעשות אבחון – להכיר את העסק באופן מעמיק ויסודי ,להבין מה היתרונות והחוזקות, מהן החולשות של העסק, מה מצב הכספים, ולנתח את הרשת בכל הרמות.

האמת היא ששאלתי את עצמי למה צריך… זו לא פעם ראשונה שיש לי יועץ ומעולם לא נתקלתי לפני כן בכזה דבר. אבל סיון היה נחרץ ואמר שזה מה שצריך להיות, ושכדי לדייק את העבודה איתי, הוא צריך להכיר את העסק.

אחרי כחודשיים הוא הגיש לי מוצר מוגמר – דו"ח מפורט עם דיאגנוזה של העסק בכל הרמות. הוא הבהיר לי שהשם שלי מאד ידוע ומאד חזק, ועם זאת חסר מכירות ושיווק והתחלנו לעבוד.

סיון מיד אמר מה צריך לעשות, באילו תחומים לטפל ולאן צריך להוביל. חלק מהדברים היו לי קשים בהתחלה וגם היום, אנחנו רק בתחילת הדרך ויש המון עבודה, אבל אני רואה התקדמות ברורה בדברים שאנחנו רוצים לשקם ולשנות, ויש כבר תוצאות שנראות לעין.

נראה שעסק כמו שלי הוא דבר קטן בשבילו, אבל סיון משקיע את כל כולו, בצורה שאני לא מכירה. הוא "מפשיל שרוולים", מעורב ואסרטיבי, ועם זאת נעים, נינוח וקשוב וכל הדברים הטובים שאפשר לומר על אדם.

סיון הוא אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בהיסטוריה העסקית שלי, ואני מאמינה לגמרי שהוא יוביל את העסק שלי להצלחה.

חברת ייעוץ לשכר ותגמולים

קומפויז'ן היא חברה שעוסקת בייעוץ ופרויקטים בתחום של שכר ותגמולים.

אבי ניר, מנכ"ל קומפויז'ן

"לסיון יש נקודת מבט מאד רחבה וראייה עסקית מאד חדה"

את סיון אני מכיר כבר 17 שנים, עוד מהתקופה שעבדנו יחד כסמנכ"לים בחברה אחרת. מאז, הצטלבו דרכינו מדי פעם בפעם, וכשרציתי לעשות חשיבה קדימה בתפקידי כמנכ"ל חברת קומפויזן, ומכיוון שהערכתי את סיון מקצועית, החלטתי לנסות את שירותיו גם בתחום הייעוץ.
כחלק מההגדרה הראשונית, המשימה של סיון הייתה לעזור לי לייצר איזושהי תכנית מיפוי ותכנית אסטרטגית בחברה, לכמה שנים קדימה. סיון נכנס לתפקיד, הכיר את החברה ועשה עבודה מקיפה עד שכתב את הדו"ח הראשוני.

עם קבלת תוצאות הדו"ח, ישבנו יחד ובנינו תכנית מפורטת שעלתה על מצגת והוצגה לכל מי שצריך. במקביל, ותוך כדי התהליך, סיון ליווה אותי בחשיבה ודילמות בנושאים אסטרטגיים, כשאחד הדברים העיקריים בהם עסקנו בתהליך הליווי שנערך כשנה, הוא מיקוד יותר טוב במה החברה מתעסקת ובמה לא. המיקוד הזה מלווה אותנו עד היום.
לסיון יש נקודת מבט מאד רחבה, ניסיון אישי רב וראייה עסקית מאד חדה. יש לו יכולת לתרגם את הכל לפתרונות מסודרים, מובנים ופרקטיים – הכל מאד ת'כלס.

רבגון חברת דפוס - אופסט, אריזות ודיגיטלי.

ravgon

דפוס רבגון הוקם על ידי דוד ברזילי ב- 1988, חברה משפחתית המונה כ-100 עובדים, ומתמחה בהדפסות אופסט, דפוס דיגיטלי ודפוס על אריזות.